اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
متوسط قیمت مسکن در دو دولت روحانی در اخبار ملک ایران

اخبار ملک ایران : در حالی که متوسط قیمت مسکن در مرداد ۹۲ حدود ۳.۸میلیون تومان در بازار مسکن اعلام شده بود در اردیبهشت ۹۹ با رشد حدود ۴.۵ برابری به قیمت بیش از ۱۷میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش بخش اخبار ملک ایران و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس آمار اعلام شده از دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مرداد سال 92 که درعین حال وزیر مستعفی راه و شهرسازی رأی اعتماد از مجلس گرفت، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22گانه تهران با قیمت 3 میلیون و 834 هزار تومان برابر بود. در ماه مذکور 5550 قرارداد در سامانه املاک و مستغلات کشور به ثبت رسید که بیشترین قیمت به منطقه یک با 8 میلیون و 567 هزار تومان مربوط بود.

وضیعت بازار مسکن پس از 7 ماه از دوره روحانی

در اسفند سال 92 قیمت املاک مسکونی در تهران 3 میلیون و 834 تومان بوده که این میزان نسبت به اولین ماه فعالیت دولت یازدهم تغییراتی نداشته است. در اسفندماه سال 93 قیمت مسکن به نسبت ماه مشابه سال قبل (92) با افزایش حدود 11درصدی به 4 میلیون و 254 هزار تومانی مواجه شد.

طبق اطلاعات اخبار ملک ایران ، در اسفند ماه سال 94 متوسط قیمت املاک مسکونی روند افزایشی را طی نمود. همچنین در آخرین ماه سال 94 قیمت هر مترمربع ملک مسکونی نسبت به اسفند 93 در مناطق 22گانه تهران با رشد 1.38درصدی به رقم 4 میلیون و 312 هزار تومان رسید.

در سال 94 همچنان روند صعودی متوسط قیمت املاک در تهران ادامه دار بوده است. جالب است بدانید که اسفندماه سال 95 با رشد 5.24 درصدی به متوسط قیمت 4 میلیون و 538 هزار تومان رسید.

سپس پس از گذشت 7 ماه از دوره روحانی از اسفند ماه سال 96  از عمر دولت دوم روحانی ، نسبت به ماه مشابه سال قبل , متوسط قیمت مسکن تا 6.12 درصد افزایش داشته و قیمت 4 میلیون و 816 هزار تومان را ثبت کرد. روند افزایش قیمت مسکن از اواخر سال 96 آغاز شد و سال 97 نیز ادامه داشت.

بیشتر بخوانید: تغییر ایده ی معاون وزیر راه درباره تعاونی های مسکن

دلایل رشد متوسط قیمت مسکن در چند سال اخیر

بنابر نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصاد مسکن، اصرار وزیر مستعفی راه و شهرسازی بر تحریک تقاضا و نبود برنامه‌ای معین برای بازار مسکن دلیل رشد متوسط قیمت مسکن در اسفند سال 97 با توجه به رشد 128.58درصدی، تا 11 میلیون تومان افزایش داشته است.

همچنین در اسفند ماه سال قبل نیز متوسط قیمت املاک تا 15 میلیون و 658 هزار تومان افزایش پیدا کرد، درواقع برابر با 42.23 درصد رشد قیمت مسکن نسبت به اسفندماه 97.

گرچه در فروردین ماه امسال فرایند افزایش متوسط قیمت مسکن کاهش داشته، اما در اردیبهشت ماه قیمت مسکن با رشد 8.61درصدی نسبت به اسفند 98 رقم با 17 میلیون و 6 هزار و 600 تومان در سامانه املاک و مستغلات ثبت شد.

در نهایت باید گفت قیمت مسکن از مردادماه سال 92 تا اردیبهشت ماه سال جاری برابر با 343.55 درصد افزایش داشته است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.