اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
خبر کاهش ۵۸ درصدی معاملات مسکن تهران در گزارش اخبار ملک ایران

اخبار مسکن ایران : رئیس اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد معاملات مسکن در تهران با کاهش ۵۸ درصدی روبه رو بوده است و گفت: معاملات مسکن کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از شروع سال جدید تا دیروز  ۳۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش بخش اخبار مسکن ایران و به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی‌ قلی خسروی گفت: به طور کلی از آغاز فروردین ماه سال 98 تا نهم اردیبهشت تعداد قراردادهای خرید و فروش ملک 56 هزار و 780 فقره بوده است که نسبت به مدت مشابه سال جاری با 34 هزار و 449 فقره به 39 درصد کاهش رسیده است.

وی در ادامه گفت: از اول فروردین سال جاری تا دیروز تعداد 29 هزار و 46 فقره قرارداد اجاره مسکن در سامانه ثبت گردیده که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 34 هزار و 10 فقره حدود 15 درصد کاهش داشته است.

بنابر اخبار مسکن ایران ایشان با اشاره به وضعیت معاملات مسکن در تهران اظهار کرد: از اول فروردین تا نهم اردیبهشت ماه سال 98 تعداد 8973 مبایعه نامه در تهران به امضا رسیده بود. در صورتی که تعداد مبایعات از اول فروردین تا نهم اردیبهشت سال جاری 3724 فقره اعلام شده بود که این آمار حاکی از آن است که قراردادهای خرید و فروش تا 58 درصد کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید: تغییر ایده ی معاون وزیر راه درباره تعاونی های مسکن

کاهش عقد اجاره نامه در معاملات مسکن تهران

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه همچنین اجاره نامه ها در تهران تا 50 درصد کاهش یافته، یادآور شد: در این بازه زمانی در سال گذشته 9609 مورد اجاره نامه در تهران امضا شده بود در حالی که همین تعداد در این بازه در سال جاری 4789 فقره می باشد.

خسروی در پایان گفت: معاملات مسکن در اردیبهشت سال جاری نسبت به زمان شیوع کرونا (اسفند و فروردین) تاحدودی افزایش یافته اما از اول تا نهم اردیبهشت ماه امسال به نسبت همین زمان مشابه در سال گذشته میزان  قراردادهای خرید و فروش ملک در کل کشور 25  درصد و در شهر تهران تا 49 درصد کاهش داده است. از طرفی اجاره‌نامه‌های املاک در کل کشور 18 درصد و در استان تهران تا 28 درصد افت قیمت پیدا کرده است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.