اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
گزارش بانک مرکزی از افزایش قیمت بازار مسکن تهران در اخبار ملک ایران

اخبار ملک ایران : گزارشی که در اردیبهشت ماه امسال بانک مرکزی از بازار مسکن تهران اعلام کرد گویای افزایش قیمت بازار مسکن تهران معادل ۱۸۲ درصدی در ۲ ماهه اول سال ۹۹ نسبت به دو ماهه ابتدایی سال ۹۷ است.

به گزارش اخبار ملک ایران، طبق جدیدترین گزارش بانک مرکزی در اردیبهشت ماه امسال از بازار مسکن، تعداد معاملات ملک، ۱۱ هزار و ۳۱۰ واحد مسکونی اعلام شده است که نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۶.۷ درصد کاهش داشته است.

بعلاوه در گزارش اعلام شده متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۱۶ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۷۰۰ تومان محاسبه شده است که این آمار نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۳۳.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد. این در حالی می باشد که تعداد معاملات مسکن در ماه گذشته یعنی (فروردین ۹۹) ۱۲۴۳ فقره بوده است که افزایش تعداد معاملات در این ماه نسبت به ماه گذشته ۸۰۹.۹ درصد رشد داشته است.

بنابر گزارشات اخبار ملک ایران ، همچنین در اردیبهشت سال گذشته ۱۲ هزار و ۱۲۸ فقره معاملات مسکن به ثبت رسیده است ضمن اینکه قیمت متوسط هر متر واحد مسکونی در تهران در فروردین ماه امسال ۱۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده بود که رشد ۱۱ درصدی قیمت طی یک ماه گذشته رخ داده است.

بیشتر بخوانید: احداث طرح پیش فروش مسکن متری با اوراق سلف موازی استاندارد

افزایش قیمت بازار مسکن تهران در مسکن کرایه ای

مجموع این تعداد معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران طی دو ماه نخست در سال جاری، به ۱۲ هزار و ۵۵۳ فقره رسید که این رقم نسبت به دو ماهه سال قبل ۱۹.۳ درصد کاهش داشته است.

در مجموع دو ماهه فروردین و اردیبهشت سال جاری متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی برابر با ۱۶ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که این میزان نسبت به دو ماهه ابتدایی سال ۹۸ برابر با ۳۴.۸ درصد افزایش قیمت بازار مسکن تهران را تجربه کرده است. این در حالی می باشد که متوسط قیمت هر مترمربع از یک واحد مسکونی در دو ماهه ابتدایی سال ۹۷ معادل پنج میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان می باشد که افزایش بیش از ۱۸۲ درصدی قیمت آن ها طی دو سال را در بازار مسکن تهران رقم زده است.

از طرفی بررسی شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران و در اردیبهشت ماه امسال نشان‌دهنده شاخص رشد ۲۸.۵ درصدی کرایه مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) است.

انتهای خبر/
منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.