اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
میزان قیمت فروش مسکن ملی در شهرهای کوچک چقدر است در گزارش اخبار مسکن ملی

اخبار مسکن ملی : میانگین متراژ واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن شهرهای با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر می باشد که پیش بینی شده است قیمت فروش مسکن ملی هر واحد بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان می باشد. به هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان وام مسکن تعلق میگیرد، بنابراین باید مبلغ ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان جهت هر خانه هزینه کرد.

به گزارش بخش اخبار مسکن ملی ، از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن ۱۰۰ هزار واحد آنها در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفری ساخته می شوند که مسئولیت اجرای این مساکن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد. همچنین ۳۸ هزار واحد مسکونی را با توافقات انجام شده توسط بنیاد مسکن در شهرهای که دارای جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر هستند احداث خواهد شد.

براساس میانگین متراژ هر یک از واحدهای در تعهد بنیاد مسکن به منظور ساخت و احداث در قالب طرح اقدام ملی ۸۰ متر مربع می باشد که با احتساب مشاعات هر کدام از واحدها باید حدود ۱۰۰ متر مربع باشد. در اکثر موارد از ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان مختص هر واحد مسکونی با درنظر گرفتن مبلغ وام باید منابع تامین شود. که البته بدون محاسبه وام پیش‌بینی می شود که هزینه هر واحد بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان براورد شده است.

آورده متقاضیان بیش از ۳۰ میلیون تومان

به گزارش بخش اخبار مسکن ملی : در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر میزان آورده اولیه سپرده گذاران طرح اقدام ملی مسکن ۳۰ میلیون تومان خواهد بود و این مبلغ باید در حساب بانکی به نام فرد متقاضی سپرده گذاری شود.

طبق بیانیه جواد حق‌شناس، معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن، هم اکنون این بنیاد با وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی هستند که بتوان با توجه به همه گزینه های اثرگذار در هزینه‌های ساخت و ساز این مبلغ را واقعی سازی نمود. احتمال این می باشد که این مبلغ مقداری افزایش خواهد یافت و امکان دارد از پروژه ای به پروژه دیگر متغیر باشد زیرا بعضاً مساحت زیربنای واحدها نسبت به یکدیگر متفاوت هستند.

از طرفی دیگر در شهرهای با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر در زمینه نحوه تخصیص زمین به پروژه‌های اقدام ملی مسکن واگذاری به دو گروه در نظر گرفته شده است. در زمینه واگذاری های ۹۹ ساله ای که به صورت اجاره ای در اختیار متقاضیان قرار گرفته است هزینه ای بابت قیمت فروش مسکن ملی زمین تحمیل نمی شود.

بیشتر بخوانید: افتتاح ۱۴۶۰۰ واحد مسکونی محرومان توسط نوبخت در کل کشور

قیمت فروش مسکن ملی برحسب آورده متقاضیان

مورد دیگری مربوط به زمین هایی می باشد که دولت مالکیت آنها را به خریدار انتقال می دهد. طبق پیش بینی های انجام شده هزینه این زمین ها را می توان در قالب اقساط ۱۰ ساله از متقاضیان دریافت نمود. در نتیجه بابت زمین‌هایی که متری واگذار خواهند شد قیمت زمین را برحسب سهم سرانه ی زمین هر واحد مسکونی از متقاضی دریافت گردد. زمین های در نظر گرفته شده معمولاً ارزشمند هستند و در شهرهای کوچک از موقعیت خوبی برخوردارند.

در نتیجه متقاضی باید بنابر میزان آورده و بودجه اش انتخاب کند که واحد خود را از این پروژه ها انتخاب کند یا خیر.

در غیر این صورت می توانند از پروژه های ۹۹ ساله، واحد مسکونی خود را انتخاب کنند که در این شرایط هزینه تامین زمین با توجه به اجاره بهای ناچیزی که متقاضیان باید در قبال خرید زمین پرداخت کنند نزدیک به صفر است.

انتهای خبر/
منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.