اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
تحویل ۶۰ هزار قطعه زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گزارش اخبار ملک ایران

اخبار ملک ایران : معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  دریافت ۶۰ هزار قطعه زمین را از سازمان ملی زمین و مسکن به منظور طرح اقدام ملی خبر داد.

به گزارش اخبار ملک ایران و به نقل از خبرگزاری مهر، آقای جواد حق شناس اعلام کرد: درحال حاضر در مرحله ایجاد لینک سامانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سامانه tem.mrud.ir می باشیم تا به این روش متقاضیان جهت معرفی بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.

وی در رابطه با اقدامات بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی مسکن، اضافه کرد:  تاکنون سازمان ملی زمین و مسکن ۶۰ هزار قطعه زمین از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دریافت کرده است تا اجرای اقدامات ساخت مسکن در طرح اقدام ملی برای این زمین‌ها آغاز گردد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: ۶۰ هزار قطعه زمینی که توسط وزارت راه و شهرسازی به بنیاد، جهت ساخت مسکن ملی واگذار شده است تاکنون نسبت به سنجش موقعیت ۳۷ هزار قطعه اقدام شده است و برای قطعاتی که سنجش آنها انجام شده است در حال تهیه طرح هستیم که در عین حال اقدامات لازم برای آغاز تولید مسکن برای ۱۰ هزار واحد مسکن ملی انجام شده و طراحی حدود ۶ هزار واحد مسکن به پایان رسیده است.

در ادامه گفتگو حق شناس افزود: هم اکنون در مرحله ساخت لینک برای سامانه بنیاد مسکن و سامانه tem.mrud.ir هستیم که بتوان افراد متقاضی را جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی نمود.

بیشتر بخوانید: گزارش بانک مرکزی از افزایش قیمت بازار مسکن تهران

۳۰۰ شهر جزء طرح اقدام ملی مسکن توسط بنیاد مسکن

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: بعد از مرحله ثبت نام، مراحل اولیه به گزینش‌ و پالایش مربوط به اصالت هویت متقاضیان انجام شده است. در مراحل دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، ثبت نام‌ها در وزارت راه و شهرسازی به صورت پیامکی و اینترنتی انجام شده و منتظر هستیم که فهرست مربوطه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام شود.

به گفته حق شناس، در مرحله نخست طرح‌های تعریف شده، حدود ۳۰۰ شهر در حوزه اقدام ملی تحت مسئولیت بنیاد مسکن جهت ساخت مسکن ملی است. همچنین، بنیاد مسکن آغاز اجرای حدود ۳۰۰۰ واحد مسکونی طرح‌های اقدام ملی را در دست انجام قرار داده که شامل پروژه‌های بنیاد مسکن و زمین‌هایی می باشد که از جانب وزارت راه و شهرسازی به منظور طرح اقدام ملی مسکن تخصیص یافته است.

وی همچنین ادامه داد: حدود ۳۰ درصد از طرح‌هایی که مستقیماً از جانب بنیاد مسکن برای اقدام ملی در دست انجام است پیشرفت فیزیکی داشته است. همچنین اقدام ملی بر روی زمین هایی که از طرف وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح‌ها به بنیاد مسکن تعلق گرفته حدودا تا ۱۰ درصد پیشرفت داشته است.

انتهای خبر/
منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.