اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
عملیاتی شدن مالیات عایدی مسکن 99 در گزارش اخبار ملک ایران

اخبار ملک ایران : معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: به تازگی به نمایندگان مجلس یازدهم پیشنهاد داده شد که به‌صورت مجزا و فوری موارد مربوط به مالیات عایدی مسکن از لایحه اصلاح مالیات های مستقیم را تصویب نمایند.

به گزارش اخبار ملک ایران ، محمدعلی دهقان دهنوی طی گفتگویی با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ضمن اینکه چالش بازار مسکن در سمت عرضه و سمت تقاضا وجود دارد تأکید نمود، از طرفی باید تسهیلات مسکن با نرخ مناسب برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان مسکن آماده شود. و از طرف دیگر اقدامات تنظیم کننده همچون مالیات بر عایدی سرمایه حوزه مسکن و مالیات بر خانه‌های خالی عملیاتی خواهد شد.

اطلاع از آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم دولت

معاون اقتصادی وزارت اقتصاد با بیان اینکه پیشنهاد وزارت اقتصاد در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه در اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم لحاظ گشته است اظهار داشت: پیش‌نویس لایحه ی مذکور در کمیسیون‌ اقتصاد هیئت دولت می باشد اما با توجه به فضای موجود در بازار مسکن شرایطی فراهم گشت که این لایحه در شرایط مستقیم در دستور کار کمیته اصلی کمیسیون اقتصادی هیئت دولت قرار گیرد.

باید به این نکته اشاره نمود که هیئت دولت دارای کمیسیونهای متفاوت از جمله زیربنایی، اقتصادی و سیاسی است که هریک از این کمیسیون‌ها از کمیته‌های مجزایی تشکیل شده که شامل کمیته تخصصی در سطح کارشناسان، فرعی در سطح معاونین وزرا و کمیته اصلی درسطح وزرای مربوطه می‌باشد.

وی در ادامه افزود، بر اساس هماهنگی‌های انجام شده پیش‌نویس لایحه مذکور (از کمیته فرعی) در حالت مستقیم در کمیته اصلی کمیسیون اقتصادی پیگیری خواهد شد و فورا به هیئت دولت انتقال داده می شود.

به گزارش اخبار ملک ایران , مقام مسئول در وزارت اقتصاد اضافه کرد: لایحه مذکور به صورت عملی در مسیر تصویب دولت قرار داده شده است و ما در تلاش هستیم که هرچه سریع‌تر و در سال 99 مالیات بر عایدی مسکن عملیاتی گردد.

بیشتر بخوانید: تحویل ۶۰ هزار قطعه زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

جزییات جلسه مسئولان وزارت اقتصاد با حضور نمایندگان مجلس یازدهم

براساس گزارش اخبار مسکن : دهقان دهنوی با توجه به جلسه اخیر برخی نمایندگان در مجلس یازدهم با مسئولان وزارت اقتصاد یادآوری کرد: در این جلسه تأکید نمودیم نمایندگان مجلس قادرهستند که به‌صورت مجزا بخش مربوط به مالیات بر عایدی مسکن را به صورت یک طرح فوری در مجلس تصویب گردیده و در قالب قانون جدید جهت اجرا به دولت ابلاغ کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در گذشته نیز نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس طرحی را برای مالیات از عایدی سرمایه در حوزه مسکن مطرح نموده بودند که عملاً طرح مورد نظر به سرانجام نرسید.

معاون وزیر اقتصاد کشور با تصریح به این مورد به منظور رونق مسکن بایستی تأمین مالی مناسبی را در حوزه‌های تولید و تقاضا انجام گردد تأکید نمود: در حال حاضر تسهیلات اعطایی مسکن باتوجه به قیمت ملک بسیار پایین می باشد و از جهت دیگر با توجه به بالا بودن میزان نرخ بهره در بلندمدت توان پرداخت اقساط مربوطه نسبت به درآمد محدود می‌شود‌.

به‌گفته این مقام مسئول، در شهری همچون تهران محصول مالی مناسبی برای وام 500 میلیون تومانی و با درآمد ثابت مثلاً 5 میلیون تومان ماهانه وجود ندارد و این مانعی جهت خانه‌دار شدن طیف گسترده ای از ساکنین تهران است، درنتیجه بایستی محصول مالی متناسب با اوضاع امروز به منظور تأمین نیاز اقشار متقاضی تدوین گردد.

دهنوی در ادامه تأکید نمود، مسکن مهر در این حوزه به عنوان یک راه‌حل تلقی می‌شد چراکه اولاً قیمت زمین را حذف و در نهایت به منظور نیاز به مسکن بیشتر از یک میلیون خانوار، اگرچه با کمبودها، پاسخ ارائه کرد.

وی در ادامه گفت : طرح اقدام ملی مسکن یک راه‌حل دیگر دارد باید توجه داشته باشیم که 1 میلیون و 800 هزار نفر متقاضی واحد های مسکن‌ این طرح بودند و این بیانگر این است که تقاضای قابل‌توجهی را در این حوزه میتوان یافت.

راه حل سیاستی وزارت اقتصاد در زمینه معضل عایدی مسکن

معاون وزیر اقتصاد کشور ضمن تشریح اقدامات لازم جهت تحریک میزان تقاضا در بازار مسکن تأکید نمود: اقداماتی همچون مالیات برای مساکن خالی در اوضاعی که کشور با تورم مواجه می باشد، تنها در زمان کوتاهی پاسخگو است. بنابراین راه‌حل اساسی معضل مسکن جلوگیری از مداومت بر رشد تورم و در مراحل بعد و رونق تولید و ساخت‌وساز مسکن است.

انتهای خبر/
منبع خبر: تسنیم

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.