اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
تغییر ایده ی معاون وزیر راه درباره تعاونی های مسکن در گزارش اخبار ملک ایران

اخبار ملک ایران : معاون وزیر راه اخبار مربوط به همکاری با تعاونی های مسکن را به فاصله کمتر از ۲ ماه بعد از اخطار به تعاونی‌ها، در اجرای طرح ملی مسکن اعلام کرد.

به گزارش اخبار ملک ایران و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی نبیان با بیان این‌ موضوع که از مردادماه تا اسفندماه سال 98 تیم‌های پنج نفره‌ای در سایر استان‌ها با محوریت مدیرکل راه و شهرسازی ایجاد شد، اعلام نمود: جمع‌بندی احداث واحدهای مسکونی در استان با عنایت به نیازهای واقعی و ظرفیت‌های هر استان و با مدیریت مدیرکل راه و شهرسازی، با حضور معاون مسکن، معاون شهرسازی، معاون املاک و حقوقی، مسئول بانک زمین و همکار GIS (سیستم اطلاعات جغرافیایی) اجرا شد.

وی در ادامه گفت: تیم پنج نفره در تمامی استان‌ها، زمین‌های سازمان ملی زمین و مسکن با در نظر گرفتن نوع کاربری، اراضی مربوطه در محدوده یا حریم‌ها را شناسایی و تعیین نموده اند که البته متناسب با ماده 6 قانون ساماندهی، معین شده است که کدامیک از آنها برای ساخت و ساز مناسب هستند. با مجموعه مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته، درحال حاضر وزرات راه و شهرسازی اطلاع تکمیلی از میزان موجودی اراضی با نوع کاربری در حوزه سازمان ملی زمین و مسکن در کل کشور دارد.

بیشتر بخوانید: تحویل ۶۰ هزار قطعه زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

طرح های تعاونی های مسکن برای دهک های مختلف

وی با یادآوری بر تاکید وزیر راه و شهرسازی در راستای سرعت بخشیدن به هدف تولید مسکن، ادامه داد: بنیاد مسکن به منزله کارگزار سازمان ملی زمین و مسکن، زمین‌های تخصیص یافته برای طرح اقدام ملی مسکن را در شهرهای کوچکتر با همکاری سایر نهادها از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث خواهد نمود و نهایتا در اختیار دهک های یک تا سه قرار می گیرد. از طرفی نیز بنیاد مسکن مسئولیت برنامه ریزی جهت ساخت بخشی از واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن ویژه دهک های 4 تا 7 برعهده دارد.

به گزارش اخبار ملک ایران : مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به اقدام تولید مسکن طبق دستور وزیر راه و شهرسازی بناشد که تعاونی‌هایی که سابقه فعالیتی بهتری دارند در این طرح اقدام ملی مشارکت نمایند. اجرا شدن و صدور ابلاغیه ها و تیپ قراردادی به استان ها انجام شد و درحال حاضر برخی از استان ها اجرا عملیات را آغاز کرده و در سایر استان ها پیشرفت فیزیکی موثری وجود دارد.

در اواسط فروردین ماه امسال نبیان در اظهاراتی نسبت به همکاری با وزارت تعاون جهت چاره جویی بر مشکل تعاونی‌های مسکن مهر خبر داده و اعلام نموده:‌ اراضی مربوط به تعاونی‌های غیرفعال را به طرح ملی مسکن اختصاص می دهند.

بازه زمانی محدود به تعاونی ها جهت اجرا طرح

وی همچنین با اعلام این‌که سازمان ملی زمین و مسکن در بازه زمانی اعلام شده (یکسال) به تعاونی‌ها اجازه اجرای عمران می‌دهد، بیان کرد: درواقع از زمان اختصاص دادن زمین ها به برخی تعاونی‌های مسکن، عموما تا یکسال زمان لازم است که عملیات طراحی، اخذ پروانه از شهرداری و کارهای عمرانی آغاز گردد. سازمان ملی همچنین از تعاونی‌های مشخص شده تعهد خواهد گرفت که در مدت زمان تعیین شده اقدام به آغاز عملیات عمرانی ساخت و ساز نمایند که شروع عملیات در این اراضی هم به منزله آغاز ساخت و ساز در این زمین‌ها محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: هم‌اکنون طبق طرح اقدام ملی مسکن کل زمین‌هایی که در اختیار تعاونی ها قرار داده شده در زمینه میزان فعالیت ها و پیشرفت فیزیکی پروژه ها پایش گشته است. باتوجه به این موضوع به تعاونی های غیرفعال اخطار دادیم که اگر در مدت زمان مشخص شده ساخت و سازها شروع نشود اراضی دولتی سازمان ملی مسکن از آن ها گرفته می‌شود و سپس در اختیار دیگر استان‌هایی که تصمیم به اجرای اقدام طرح ملی مسکن دارند قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر/
منبع: خبرگزاری تسنیم

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.