اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک

اخبار ملک ترکیه، قصد دارد شما را به بهشت ​​ترکیه، شهر مروارید مدیترانه و ریوریای ترکیه یعنی آنتالیا ببرد پس در این مقاله به معرفی شهر آنتالیا و مناطق دیدنی و گردشگری آنتالیا می پردازیم تا بهشت ترکیه را بهتر بشناسید.

آنتالیا نهمین شهر بزرگ ترکیه است که مخفف حرفه ای، تجربه، تنوع و کیفیت است. این شهر با داشتن تاریخ غنی، زیبایی چشم نواز طبیعی و تنوع زیادی از سبک زندگی محلی ، میزبان بیش از 11 میلیون مهمان خارجی ، از سراسر جهان به صورت سالانه است. به عنوان چهارمین شهر پر بازدید جهان، آنتالیا یکی از مقاصد مهم گردشگری جهان است، با سفر به آنتالیا می توانید مسافرت بی نظیری را تجربه کنید و با هیجان به معرفی شهر آنتالیا برای دوستان خود اقدام نمایید.

آنتالیا چیزهای زیادی برای دیدن به همه میزبانان خود ارائه می دهد. در آنتالیا، هرجایی که می چرخید، چیزی جذاب و دیدنی خواهید بود که توجه شما را به خود جلب می کند. توصیه می کنیم برای دیدن همه مناطق آنتالیا آن ها را به لیست خود هنگام برنامه ریزی سفر به این شهر، اضافه کنید. دیدار مکان های دیدنی آنتالیا، جز باید های این سفر است.

بیشتربخوانید:با زیباترین شهرهای ترکیه بیشتر آشنا شوید

معرفی شهر آنتالیا

شهر آنتالیا مرکز استان آنتالیا و یک مقصد مهم توریستی است که روی پالت رنگی مدیترانه جنوبی ترکیه واقع شده است. این شهر به دلیل اهمیت بالایی که دارد به عنوان مقصد گردشگری، عنوان “پایتخت گردشگری ترکیه” را به دست آورده است.

معرفی شهر آنتالیا به عنوان یک شهر جذاب و تفرجگاه اصلی در منطقه مدیترانه خالی از لطف نیست. طبق اطلاعات اخبار ملک ترکیه ، این شهر زیبا با کوه ها، جنگل ها و دریای باشکوه مدیترانه احاطه شده است.

بر حسب اطلاعات ارائه شده از اخبار ملک ترکیه، از آنجا که در دهه 1970 به عنوان تفرجگاه بین المللی اعلام شد، در گردشگری تحول بزرگی متحمل شده و به همین دلیل این شهر به طور گسترده و مداوم در حال رشد است.

طبق معرفی شهر آنتالیا توسط منابع معتبر از مناطق دیدنی و گردشگری آنتالیا ، این شهر توسط پادشاه پرگامون، آتالوس دوم، در قرن دوم قبل از میلاد تأسیس شد و نام این شهر را آتاتای گذاشت. 

پس از آن رومیان، بیزانس ها، سلجوقیان و سرانجام عثمانی ها این شهر را اشغال کردند. در اطراف شهر بقایای فرهنگی و باستان شناسی بسیاری از آن تمدن ها هنوز به جا مانده است.

معرفی شهر آنتالیا, اخبار ملک, مکان های دیدنی و گردشگری

آنتالیا

مکان های تاریخی و دیدنی آنتالیا

بنابر اطلاعات دریافتی از اخبار ملک در میان این شهر می توانید مناطق دیدنی و گردشگری آنتالیا ،نظیر مناره شیشه ای زیبا از مسجد ایولی مینارلی واقع در مرکز شهر که توسط سلطان سلجوقی علاء الدین کیکوبات در قرن سیزدهم ساخته شده است را ببینید. کاراتای مدرسی، برج هیدیرلیک، آه یوسف مسکیدی، مسجد ایسکله، مسجد مورات پاشا، مسجد تکلی مهمت پاشا، مسجد بالیبی، مسجد Musellim، مسجد سید سینان ایفندی و مسجد عثمان ایفندی از دیگر مکان های مهم این شهر هستند.

در معرفی شهر آنتالیا به سواحل لارا در شرق و ساحل کنییالتی در غرب شهر می توان اشاره نمود که محلی زیبا و ایده آل برای شنا است. علاوه بر این سواحل، دو پارک آبی در آنتالیا نیز وجود دارد که در آن بازی های مختلف آبی برگزار می شود.

از مکان های جالب و مناطق دیدنی و گردشگری آنتالیا  در حومه آنتالیا ؛ آبشارهای فوقانی و تحتانی دودن، آبشار کورسونلو، ساکلیکنت، که یک مرکز ورزشی زمستانی، پارک ملی کوه گالوک، با شهر معروف باستانی خود یعنی ترمسوس و غار کارائین هستند. سواحل کمر، در ساحل غربی شهر آنتالیا، یکی از زیباترین مراکز تعطیلات مدیترانه است. فازلیس در جنوب کمر یک بندر تاریخی است. شهر باستانی الیمپوس و ویرانه های آن نیز ارزش دیدن دارد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.