اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک

شغل بنگاه داری از قدیم رواج داشته و امروزه با افزایش جمعیت و افزایش ساخت و سازها این حرفه توسعه بیشتری پیدا کرده است. اکنون اکثر شاغلان این رشته، در تلاشند که به یک مشاور املاک موفق تبدیل شوند.هر شخصی که قصد خرید و فروش زمین یا خانه را دارد، نیاز به راهنمایی یک مشاور املاک متبحر و زبده دارد. اگر شما به عنوان یک مشاور املاک، قصد دارید که در این زمینه پیشرفت کنید و به عنوان یک مشاور املاک موفق شما را بشناسند، بایستی مهارت های لازم در این رشته را داشته باشید و با برخی اصول این رشته در اخبار ملک آشنا باشید.

وقتی وارد دنیای املاک و مستغلات می شوید، بی شک باید با این حقیقت آشنا باشید که، وارد یک بازار رقابتی شده اید. زیرا که فعالان این عرصه و میزان گردش مشاوران مختلف آن زیاد است. براساس برآوردهای اخبار ملک، در هر سال میزان فروش یک مشاور املاک موفق بین 50 تا 60 مورد بوده است. برای ایجاد چنین موقعیتی هیچ سحر و جادویی وجود ندارد، فقط باید طرح های احتمالی و فوت و فن تجارت را بدانید و حتما از تجربیات دیگران و اشتباهات قبلی خود تجربه کسب کنید.

بیشتر بخوانید:نکاتی مهم در تشخیص مشاورین املاک مجاز کشور

در این مقاله از اخبار ملک، شما می توانید برخی از این مهارت ها را بشناسید و سعی کنید آن ها را در خود تقویت کنید.

مشاور املاک موفق، اخبار ملک

مشاور املاک موفق

نسبت به کار وسواس به خرج دهید

نسبت به اینکه مشتریان بهترین خدمات یک مشاور املاک موفق را دریافت کنند؛ نسبت به اینکه رضایت مشتری را جلب کنید؛ خدمات مشاوره را باید در حد رضایت مشتری، ارائه بدهید؛ وسواس داشته باشید. شفاف عمل کنید و سعی کنید کسب و کار را توسعه بدهید و نسبت به رفع مشکلات مشتری مسئولیت پذیر باشید.

همیشه آماده خدمت رسانی باشید

همیشه یادتان باشد، به عنوان فرد کمک کننده عمل کنید، نه اینکه فقط صحبت کنید. خوشنامی و شهرت مشاور املاک موفق با کارهایی که انجام می دهد زیاد میشود، نه با حرف‌هایی که زده. وقتی کاری برای مشتری کنید، چه با اطلاعاتی که به مشتری می دهید، چه با تخصصی که دارید،  شما را به عنوان فردی که کمک کننده است می شناسند و از شما با خوشنامی یاد می‌کنند.

شنونده خوبی باشید

شنونده خوب بودن در این حرفه، یک کلید موفقیت است. وقتی شنونده ی خوبی باشید، به مشتری نشان می‌دهید که به او توجه دارید و این موجب می شود بهتر از نیازها و درخواست های طرف مقابل اطلاع کسب می کنید، نهایتا بهتر می توانید به او راه حل ارائه دهید و نمونه های مورد نظر را معرفی کنید.

 داشتن ارتباط مستمر با مشتری

بهترین شخصی که می تواند در معرفی کار و خدمات به شما کمک کند، خود شما هستید. این مورد فقط زمانی محیا می شود که ارتباطی موثر و دائم با مشتری خود داشته باشید. در غیر اینصورت اصلا نمی‌توانید کیفیت کار و خدمات خود را تبلیغ کنید. برای رسیدن به این هدف، باید اول هزینه کنید تا بتوانید درآمد خود را افزایش دهید. عکس این قضیه زمانی اتفاق می افتد که، تبلیغ نکنید که در این شرایط مشتریان از دفتر املاک شما و خدماتتان هیچ اطلاعی پیدا نخواهند کرد و بالطبع نمی توانید درآمدی هم کسب کنید.

مشاور املاک موفق،اخبار ملک

مشاور املاک موفق

فعالیت های نتیجه‌بخش

هر چه فعالیت و پیگیری بیشتری داشته باشید، به نتایج بهتری می رسید. وقتی بیشتر پیگیر بشید، متوجه خواهید شد که چه فعالیت هایی را باید انجام دهید که بتوانید درآمدزایی بیشتری داشته باشید. یکی از این ایده ها برای رسیدن به نتیجه ی بهتر، جلسه و تبادل اندیشه بیشتر است. هرچند به اندازه افزایش فعالیت و پیگیری کارساز، نتیجه بخش نیستند.

هدفتان فقط فروش نباشد

شغل مشاور املاک، فقط فروش نیست، بلکه آسان کردن کار مشتری در رسیدن به هدف است. وظیفه مشاور است که توصیه‌های مورد نیاز و مهم را به مشتری ارائه دهد و در مسیر خرید یا فروش املاک به مشتری کمک نماید و او را در این مسیر جلو ببرد. اولویت مشاور املاک موفق باید اول نیازهای مشتری باشد بعد نیازهای خود.

برای مشتری ارزش قائل باشید

ارزش قائل شدن برای مشتریان، بهترین توصیه اخبار ملک به مشاور می باشد. وقتی برای افراد ارزش قائل باشید، دیگران نیز متقابلا به شما اعتماد پیدا می کنند. درواقع این کسب اعتماد، بزرگترین سرمایه یک مشاور املاک موفق است، که می تواند شما را به فرصت‌های بهتری سوق دهد و کمک می‌کند مشاوران با مشتری خود ارتباط بهتری داشته باشند.

پیشنهاد گزینه های مختلف

با ارائه گزینه های مختلف به مشتری، می توانید به او کمک کنید که بهترین گزینه ی خرید یا فروش را داشته باشد. حتی اگر معامله ای انجام نشود، ارزش اعتمادی که مشتری به مشاور املاک پیدا می کند، از ارزش مادی یک معامله بیشتر است.

مشاور املاک موفق، اخبار ملک

مشاور املاک موفق

شخصیت مشتریان را بشناسید

برای این که بتوانید مشاور املاک موفقی شوید، باید مشتری را زود و کامل بشناسید. نحوه‌ی برقراری ارتباط با هر مشتری متفاوت است. برخی مشتریان تمایل دارند با مشاور خود تماس‌های مکرری داشته باشند، در مقابل افرادی دیگر بیشتر از راه دور در ارتباط هستند. پس با شناخت بیشتر نوع رفتار و روحیه ی مشتری، می توانید بهترین ارتباط را برقرار کنید تا بتوانید، رضایت‌مندی بیشتر مشتری را کسب کنید.

به محدودیت‌های زمانی توجه کنید

اخبار ملک : نکته مهم برای تبدیل شدن به مشاور املاک موفق این است که، باید به محدودیت های زمانی مشتری توجه کنید. باید این موضوع را متوجه شوید که، آیا مشتری و فروشنده برای رسیدن به هدف خود عجله دارند، یا میتوانند تا پیدا شدن مورد مناسب‌تر صبر کنند. پس با کسب اطلاع اولیه از زمان مورد نظر و وضعیت مشتری، می توانید رضایت بیشتری کسب کنید.

با وجود اطلاعاتی که اخبار ملک در اختیارتان گذاشت، باز هم تاکید ما بر کسب تجربه بیشتر در شغل مشاور املاک است که نسبت به هر شغل دیگری مؤثرتر است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.