اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک

اخبار مسکن ایران :جهت دریافت وام بانک مسکن و خرید خانه، باید از چندماه قبل حساب سپرده‌ در بانک داشته باشید. یکی از راه های اصلی جهت دریافت وام مسکن اول افتتاح یک حساب صندوق پس انداز مسکن یکم و سپس اینکه این سپرده باید تا یک سال در حساب نگهداری شود، تا امتیاز به حد نصاب برسد سپس می توانید از تسهیلات خرید خانه بهره مند شوید. اما در صورتی که شخصی برای خرید خانه عجله داشته باشد و از قبل سپرده ای در بانک نداشته باشد بهترین راه حل خرید اوراق مسکن یا تسه است.

روش دریافت سریع اوراق مسکن

🕛مدت زمان مطالعه: ۳دقیقه
اگر سپرده‌ای برای دریافت وام از قبل ندارید، بانک به شما پیشنهاد می کند که امتیاز وام شخص دیگری را بگیرید. یعنی فردی که از ماه ها قبل در بانک مسکن سپرده‌گذاری داشته و صاحب‌امتیاز وام است، می‌تواند امتیاز وام را به شما انتقال دهد. بالطبع شما باید هزینه ی پولی که فرد از قبل در حساب خوابانده و این زمان را سپری کرده، به فرد انتقال دهنده بپردازید. تا شما بتوانید بدون نیاز به سپرده‌گذاری و به‌سرعت وام مسکن خود را دریافت کنید. این فرایند از طریق تسه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:آنالیز اولین اوراق تسهیلات مسکن / در سال ۹۸ «تسه» چقدر سود داد؟

تسه چیست ؟

اخبار مسکن ایران، تسه چیست

اخبار مسکن ایران، تسه چیست

تسه، در واقع همان اوراق تسهیلات مسکن است، که در رابطه با دریافت وام مسکن، خریده می شود. عمدتا قدم اول در خرید مسکن، مراجعه به بانک مسکن و ایجاد حساپ سپرده جدید است.

در مرحله دوم، میبایست مبلغی را به منظور خرید اوراق تسه واریز نمایید، به محض خرید اوراق تسه، شما در نوبت و الویت دریافت وام مسکن قرار می گیرید. طی چندسال گذشته، اوراق تسه توسط شعبات بانک مسکن، به متقاضیان ارائه می شد، اما در چند سال گذشته این اوراق، به روش فرابورس بازاری خارجی قابل معامله و خرید شد. در خرید اول اوراق تسه، می بایست کد معاملاتی که از یک کارگزاری که مجوز فعالیت در فرا بورس را دارد، دریافت نمایید. در زمان خرید، داشتن مدارک شناسایی از جمله اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه الزامی می باشد.

یک نکته مهم را بدانید که؛ تسه یا اوراق خرید مسکن دارای مدت اعتبار محدودی هستند و اگر زمان اوراق بگذرد قیمت آن ارزان تر از اوراق جدید می شود، مدت زمان اعتبار تسه یا اوراق مسکن در حدود 2.5 سال بعد از زمان صدور می باشد.

زمانی که اوراق را خریداری کردید، حداقل تا 2 الی 4 ماه ( در شرایط خاص) اجازه ی معامله مجدد اوراق را ندارید، مگر اینکه کمتر از 4 ماه از زمان صدور سررسید باقی‌مانده باشد. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، افزایش میزان تقاضا به منظور خرید اوراق مسکن یا تسه است، که به هر میزان تقاضا افزایش یابد، به همان اندازه هم چندین برابر شاهد افزایش قیمت مسکن در کلان شهرها خواهید بود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.