اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
لودر،ماشین آلات ساختمانی
لودرمی توان گفت لودر از کاربردی ترین انواع ماشین آلات ساختمانی در زمینه فعالیت های ساختمان وعمران است. این ماشین ها در انداره های مختلف تعبیه شده اند. همچنین از آنجاییکه عملکرد وانعطاف پذیری بالایی دارد و با تغییر جام می تواند عمده کارها رانجام دهد.

لودر یکی از انواع ماشین آلات ساختمانی می باشد که موارد کاربردی زیادی به منظور استفاده در انجام کارهایی نظیر ایجاد خاکریز، حفاری زیرزمین ساختمان ها، پرکردن داخل خندق ها و همچنین خاکریزی در اطراف لوله های قرار داده شده درکانال ها، بارزدن کامیون های حامل بتن به محل قالب ها، جابه جایی و حمل انواع مصالح ساختمانی دارد.

حتی می توان به منظور استفاده ها و کاربرد های بیشتر انواع ملحقات را به لودر نصب کرد. کارهایی مانند: برف روبی معابر،  لیفتراک، حفر کانال، قرار دادن لوله ها، جرثقیل.

بیشتر بخوانید: ابزار آلات ساختمانی و انواع آن / تجهیزات ملکی

چرخ لاستیکی

این نوع از لودرها در اشکال مختلف کوچک یا خیلی بزرگ ساخته میشوند چرخ های بزرگ لاستیکی در این نوع لودر ها موجب ایجاد بیشترین قدرت تحرک وسرعت در آن ها می شود. به واسطه این لاستیک ها فشاروارده برزمین خیلی کم می شود و حتی میتوان این فشار وارد را با تغییردادن میزان باد لاستیک ها تنظیم نمود هرچند در زمین هایی که دارای سنگ های تیز هستند امکان آسیب به این لاستیک هاوجود دارد.

درضمن در زمین هایی که خیس وگل آلود هستند هم کارکردن با ماشین لودر از نوع چرخ لاستیکی مشکل است. شایان ذکر است که زنجیرهای مخصوص سیمی در جهت حفاظت لاستیک ها به کار می رود که در اصل جهت ازدیاد اصطکاک لاستیک ها با سطح زمین به کاربرد. در حال حاضر لاستیک های جدیدی ساخته شده اند که با دارا بودن عاج های خیلی ضخیم می توانند درمناطقی که سنگی هستند کار کنند. این مدل از لودر ها در دو نوع معمولی وکمرشکن می باشند.

نوع کمرشکن این لودرها عمدتا درلودرهای بزرگتر بکار برده می شوند و از نوعی شاسی برخوردار هستند که قسمت عقبی لودر را توسط یک مفصل به بخش جلویی متصل می کنند. این حالت مفصلی نسب به شاسی های ثابت، موجب افزایش قدرت مانور ماشین و میزان شعاع گردش آن ها می شود. در مدل های مدرن این نوع ماشین آلات ساختمانی ازسیستم های پیشرفته کنترل هیدرولیکی والکتریکی به منظور راحتی بهتر شدن عملکرد راننده استفاده می کنند. سیستم فرمان در این ماشین ها دو نوع است، سیستم فرمان در لودرهای معمولی توسط فرمان وحرکت چرخ ها انجام می شود. اما در مدل کمرشکن آن ها به وسیله دوجک هیدرولیکی عمل می کند.

لودر , ماشین آلات ساختمانی

لودر چرخ لاستیکی

چرخ زنجیری

لودر های چرخ زنجیری همچون لودرهای چرخ لاستیکی عمل می کنند تفاوت آن این است که این نوع لود باعث فشار کمی به سطح زمین می شود و همین موجب می شود که این مدل لودرها بتوانند با چرخ زنجیردار درزمین ها کار کنند که این قابلیت مناسب لودر های لاستیک دار نیست. اصطکاک زیادی که با زمین دارند باعث می شود بتواند نهایت استفاده را از قدرت موتوردر زمین مورد نظر بنمایند وچون دارای زنجیر هستند در زمان کار در زمین های پر از سنگ های تیز احتمال پاره شدن لاستیک ها وجود ندارد.

از طرفی لودر های زنجیردار قادر هستند که بر روی زمین های جانبی با 35% شیب حرکت کنند. درصورتی که این میزان شیب برای لودرهای با چرخ لاستیکی 15% می باشد. حتی لودرهای زنجیردار می توانند تا شیب 60% حرکت کنند. درحالیکه این میزان در لودرهای لاستیک دار حدودا 30% است.این نکته هم مهم است بدانید که سرعت لودرهای زنجیردار بسیار کمتر از لودرهای لاستیک دار می باشد به همین علت است که اگر فاصله ی حمل مواد تا بازگشت به محل اولیه بارگیری زیادی نیاز داشته باشد راندمان لودرهای زنجیر دار نسبت به نوع لاستیک دار پایینتر است.

لودر , ماشین آلات ساختمانی

لودر چرخ زنجیری

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.