اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
گفتگو با پروانه اصلانی درخصوص بانوان سرپرستان خانوار با بیشتر از ۳۵ سال سن مشمول دریافت مسکن ملی می باشند در گزارش اخبار مسکن ملی

اخبار مسکن ملی : مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی علاوه بر اعلام پالایش براساس شروط پنج‌گانه در طرح مسکن ملی اظهار داشت: بانوان سرپرست خانوار بالای ۳۵ سال می توانند متقاضی و یا مشمول دریافت مسکن ملی باشند.

به گزارش بخش اخبار مسکن ملی، گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در رابطه با روند پالایش متقاضیان مسکن ملی که به صورت اینترنتی و با ورود به سامانه tem.mrud.ir و یا به صورت پیامکی در دوره بحران کرونا ثبت نام نموده اند و همچنین برنامه‌ریزی دولت در اقدام مسکن ملی، بیان کرد:

اوایل قرار بر این بود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در طرح اقدام ملی مسکن در برنامه قرار دهیم که میزان ۱۰۰ هزار واحدهای مسکونی آن در بافت فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در سایر بافت‌ها و مختص اقشار کم درآمد و میان درآمد باشد که خوشبختانه به مرور این میزان افزایش یافت.

به گزارش سایت اخبار ملک : مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در ادامه گفت: علاوه بر ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که برای دهک‌های ۴ تا ۷ که از اقشار میان‌درآمد هستند، احداث بیشتر از ۳۷۰ هزار واحد مسکونی دیگر نیز در تفاهم با سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت آموزش و پرورش و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دست اقدام است.

قرمز نشدن فرم ج

اصلانی در ادامه تصریح نمود: براساس آیین‌نامه قانون ساماندهی، متقاضیان کاربری برنامه‌های حمایتی دولت افرادی هستند که فرم ج برایشان قرمز نشده است یعنی از هیچ کدام از امکانات و تسهیلات دولتی، زمین دولتی و واحد مسکونی دولتی از سال ۵۷ به بعد استفاده ننموده باشند.

همچنین، یکی دیگر از شروطی که باید مورد بررسی قرار گیرد این است که متقاضیان مشمول دریافت مسکن ملی از سال ۸۴ بدون هیچگونه سابقه ملکی و یا نقل و انتقالی در این زمینه باشد.

استعلام اطلاعات مربوطه از متقاضیان مشمول دریافت مسکن ملی

وی در ادامه گفت: به منظور بررسی موضوعات اعلام شده، استعلام لازم از سابقه مالکیت متفاضیان مسکن ملی و اشخاص تحت تکفل آنها از سازمان ثبت اسناد اخذ شده که برای اولین بار در کشور ایجاد شده است. حتی در زمان احداث مسکن مهر، این استعلام برای کل متقاضیان اخذ نشده بود، بلکه متقاضیان خودشان به صورت انفرادی نسبت به دریافت استعلام اقدام می نمودند.

به گزارش اخبار ملک ایران ، همچنین مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: سابقه اخذ تسهیلات بانکی نظیر خرید مسکن، مشارکت در ساخت و جعاله متقاضیان طرح مسکن ملی از بانک ها اخذ شده است. در این حالت متقاضیانی که از گونه تسهیلات استفاده نموده باشند باید سند ارائه داشته باشند که خود به خود برخی از این افراد لیست از واجدان شرایط دریافت مسکن ملی کاسته خواهد شد.

متأهل بودن ، یکی از شروط واجد شرایط بودن مسکن ملی

اصلانی یکی از شروط مهم دریافت مسکن ملی را متاهل بودن عنوان کرد و اظهار داشت: متقاضیان طرح مسکن ملی بایستی حتما با شرایط متاهلی و یا سرپرست خانوار بودن ثبت نام کنند. تنها شرط عدم تعادل ، متعلق به بانوان بالای ۳۵ سال سن و سرپرست خانوار می باشد.

بیشتر بخوانید: فعال سازی سامانه ثبت‌نام مسکن فرهنگیان

همچنین در زمینه سایر موارد اعتبارسنجی متقاضیان مسکن ملی، اعلام نمود: از آنجایی که تامین مالی طرح اقدام ملی، بخشی مربوط به تسهیلات بانکی و بخشی دیگر توسط آورده متقاضیان انجام می گردد، افرادی که متقاضی دریافت وام می باشند اعتبار سنجی شان را بانک انجام می دهد. در صورتی که در این مرحله مؤلفه های اعتبارسنجی مربوط به بانک را پشت سر نگذارند، نمیتوانند تسهیلات دریافت کنند.

اصلانی در عین حال بیان کرد: اگر متقاضیان اعلام کنند که نیازی به تسهیلات بانکی ندارند و اکثر تسهیلات مسکن را به صورت آورده متقبل می شوند و در همان حال واجد شرایط شناخته می شوند و شرایط لازم را خواهند داشت و همچون سایر متقاضیان مشمول دریافت مسکن ملی و طی نمودن مراحل پذیرفته شده، هستند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.