اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
آغاز روند تکمیل اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در گزارش اخبار مسکن ملی

اخبار مسکن ملی : مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام کرد: متقاضیانی که ثبت نام آن ها در طرح اقدام ملی مسکن در مرحله اول تایید شده و پیامک برای آنها ارسال شده می توانند در شهرهای جدید استان به منظور تکمیل پرونده به دفاتر منتخب پیشخوان دولت مراجعه نمایند.

به گزارش بخش اخبار مسکن ملی و به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن اعلام کرد: از آذر ماه تا بهمن سال گذشته ۲۴ هزار و ۷۹۲ نفر در طرح ملی مسکن ثبت‌نام نموده اند که هفت هزار نفر این افراد متعلق به بهارستان، ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از فولاد شهر، یک هزار و ۵۰۰ نفر از شهر جدید مجلسی و هفت هزار نفر از سایر نقاط استان می باشند، وی اظهار کرد: متقاضیانی که در مرحله دوم مورد تایید قرار می گیرند تا پایان خرداد ماه معرفی می گردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: پس از پالایش افراد متقاضیان، ۱۳ هزار و ۲۷۴ نفر انتخاب گردیدند و این افراد هرگز از واحدهای مسکونی دولتی استفاده نداشته اند و متقاضیانی که مورد تایید در مرحله اول ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن میباشند و به هر دلیلی مدارک خود را تحویل نداده اند و یااینکه مدارک را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن بارگذاری نکرده اند، می توانند تا اطلاع ثانوی و پس از دریافت پیامک سامانه طرح اقدام ملی مسکن، با مراجعه به قسمت «پیگیری درخواست» در سامانه اقدام کنند.

مراحل ثبت نام مسکن ملی

وی همچنین تاکید داشت: زمان مراجعه به سامانه هر متقاضی می تواند جهت بارگذاری مدارک از طریق دریافت پیامک به ایشان اعلام گردد و لازم است متقاضیان براساس زمان اعلام شده به سامانه مراجعه کرده و نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند.

قاری‌قرآن در زمینه تکمیل روند ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن اذعان کرد: متقاضیان مرحله اول ابتدا افتتاح حساب نموده و بعد از دریافت پیامک به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اطلاعات را تکمیل نمایند.

به گزارش بخش اخبار مسکن ملی : مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام داشت: این افراد بعد از تایید و معرفی شدن به بانک مسکن و برای شروع ساخت واحدهای مسکونی باید حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان واریز نمایند و هزینه الباقی به مرور و همزمان با پیشرفت طرح، از آنها اخذ می گردد.

وی در ادامه تاکید کرد: هزینه مربوطه برای آغاز اجرای طرح بوده و هزینه زمین فعلا دریافت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: تغییر ایده ی معاون وزیر راه درباره تعاونی های مسکن

میزان متراژ واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن

قاری‌ قرآن با بیان اینکه متراژ واحدهای طرح اقدام ملی مسکن بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر می باشند اعلام کرد: متقاضیان با توجه به توان مالی خود بعد از ساخت مسکن و به مرحله سفت‌کاری رسیدن می‌توانند متراژ واحد مسکونی خود را تعیین کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: هزینه ساخت این واحدها به ازای هر متر سه میلیون تومان پیش‌بینی شده است، و متقاضیان به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای این واحدها نیاز دارند.

وی در ادامه اشاره داشت: ۴۰ هزار نفر متقاضی در اصفهان در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که پیش‌بینی شده که ۱۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط باشند و درحال حاضر در حال بررسی زمین‌های مناسب جهت ساخت منازل مسکونی برای متقاضیان هستیم.

قاری‌قرآن در پایان خاطرنشان کرد: کل متقاضیان ثبت نام شده در مرحله دوم و همچنین افرادی که به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا در مرحله بعد صرفاً کدملی را به سامانه پیامکی ارسال کرده‌اند، تا اطلاع ثانوی به منظور ثبت‌نام و بارگذاری مدارک از روز سه شنبه مورخ ۱۳ خرداد، با مراجعه به بخش «پیگیری درخواست» در سامانه می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند.

انتهای خبر/
منبع: خبرگزاری فارس اصفهان

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.