اخبار ملک
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
اخبار ملک
پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد در اخبار مسکن ملی

اخبار مسکن ملی : مسکن مهر پروژه ی کند روندی بود که به ۱۳ سال انجامید. طی خبری از محمد اسلامی پایان امسال پرونده ی مسکن مهر بسته خواهد شد و واحد ها تحویل متقاضیان می شود. گرچه هنوز واحدهایی با درگیری های قضایی و واحدهای فاقد متقاضی در لیست تحویل قرار ندارند.

تکمیل پرونده مسکن مهر تا پایان امسال

طبق گفته های مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، تا دو ماه آینده بهره برداری ۳۳ هزار واحد مسکن مهر انجام خواهد شد. بر این اساس تمام واحدهای باقیمانده این پروژه امسال تکمیل و تحویل افراد متقاضی خواهد شد. بر اساس گزارشی از خبرگزاری مهر به گفته ی محمد اسلامی، تا پایان سال ۹۹ پرونده ی مسکن مهر پس از کش و قوس های فراوان بسته خواهد شد.

افراد متقاضی می توانند در واحد های مسکونی استقرار یافته و زندگی کنند. البته دو مورد از واحد های مسکن مهر تا پایان امسال تحویل داده نخواهد شد. واحدهایی که مراجع قضایی در حال بررسی پرونده آنها می باشد و واحدهایی که در حال حاضر ۳۰ درصد از ساختمان، تکمیل شده است و به طور کلی از مسکن مهر خارج شده اند. در رابطه با واحدهایی با مشکل حقوقی تا زمانی که مشکل آنها در مراجع قضایی حل نشده، نمیتوان واحدها را تحویل داد.

محمد اسلامی، وزیر راه و عضو کابینه دولت دوازدهم درباره مسکن مهر با ارائه‌ی گزارش اطلاع داد: از تعداد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تعدادی در حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در دولت حسن روحانی تکمیل و آماده بهره‌برداری شده است.محمد اسلامی در این باره ادامه داد، از زمان قبول مسئولیت در وزارت راه تاکنون ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر ایران آماده و تحویل داده شده است.

در حال حاضر ۱۳۰هزار واحد مسکونی در مرحله ی نهایی و اتصال انشعابات است. به طور کلی ۶۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده است که تکمیل خواهند شد.
متولی ساخت و ساز و احداث واحدهای مسکن مهر در شهرهایی با حداقل جمعیت ۲۵ هزار نفر، سازمان ملی زمین و مسکن بوده است. این سازمان در شهرهای دیگر نیز تاثیر بسزایی در تکمیل واحدهای مسکن مهر نیز داشته است.

تحویل ۶۰ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان

براساس گزارش علی نبیان معاون وزیر راه و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، در خصوص واحدهای مهر، سال ۹۸ تعداد ۶۰ هزار واحد از مسکن مهر پایان کار گرفتند و تحویل متقاضیان شد.
معاون وزیر راه با تأکید خبری که از سوی محمد اسلامی درباره تکمیل و تحویل تمامی واحدهایی مسکن مهر تا پایان امسال، افزود، با توجه به شیوع کرونا، روند تکمیل واحدها کمی کند شده است. اما طبق برنامه ریزی ها تا پایان امسال واحدها تحویل خواهند شد. طبق گزارش نبیان معاون وزیر راه، ۳۳ هزار واحد مسکن مهر که جزو وظایف سازمان ملی مسکن بوده است باقیمانده، که تا دو ماه آینده تکمیل و به متقاضیان تحویل داده می شود.

بیشتر بخوانید: چراغ خاموش در مسیر پیش فروش مسکن ؛ قانونی که دور زده شده

طبق گفته های نبیان، تعدادی از واحدهای مسکن مهر جزو واحدهای تحویلی تا پایان امسال نخواهند بود. واحدهایی با درگیری های قضایی که هم اکنون پرونده ی آنها در حال بررسی در مراجع قضایی است. همچنین واحدهایی که فاقد متقاضی هستند و درباره آنها در حال تصمیم گیری هستیم.
نبیان در این باره گفت، موفق شدیم از تعداد واحد های مسکونی فاقد متقاضی بکاهیم. در حال حاضر تعداد از این واحدها به کمیته امداد امام خمینی (ره) واگذار شده است. در تلاش هستیم تا باقیمانده این واحدها را نیز واگذار کنیم. طبق گفته های نبیان، قبلاً تعداد واحدهای فاقد متقاضی ۴۰ هزار واحد بوده است. در حال حاضر تعداد این واحدها کاهش زیادی داشته است.

انتهای خبر/
منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.